«این پرورش استعدادهای درخشان و برجسته، یکی از مسائل بسیار اساسی و مهم است. ما بایستی این استعدادها را به معنای واقعی کلمه شناسایی کنیم و پرورش بدهیم.»

چندی پیش بود که مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان آموزش و پرورش به اهمیت مدارس سمپاد اشاره داشتند و فرمودند: «این پرورش استعدادهای درخشان و برجسته، یکی از مسائل بسیار اساسی و مهم است. ما بایستی این استعدادها را به معنای واقعی کلمه شناسایی کنیم و پرورش بدهیم.»

به دنبال این بیانات جمعی از فارغ التحصیلان سمپاد و مدال آوران المپیاد‌های جهانی در پیامی از توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به این مدارس تجلیل کرده و نامه‌ای را با این مضمون نوشتند که به شرح زیر است:

«بسم رب الحسین
رهبر خردمند، اندیشمند و دانشمند انقلاب اسلامی
سلام علیکم و رحمة الله

حمایت همیشگی و بی‌بدیل شما از استعداد‌های درخشان و برگزیدگان المپیاد‌های علمی که در سخنان امروزتان هم بازتاب یافت، بار دیگر عزم و ارادۀ فرزندانتان را برای تلاش جهادی در جهت تحقق آرمان‌های تمدن اسلامی و خدمت صادقانه به مردم برانگیخت و دلهایشان را از آمادگی برای مسوولیت پذیری و نقش آفرینی در گام دوم انقلاب آکنده ساخت.

صمیمانه از توجه شما به جامعۀ نخبگان متشکریم و خدای بزرگ را می‌خوانیم که با عنایت بی‌مرز خویش، ما را واسطه حل مشکلات موجود در کشور، بانی تحقق آینده روشن انقلاب اسلامی و زمینه ساز دولت مهدی موعود (عج) قرار بدهد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *