سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور اعلام کرد: متقاضیان شرکت در کنکور ۱۴۰۰ برای ثبت نام در مهلت مجدد کنکور (۱۰ تا ۱۳ اسفند ۹۹) مشمول هزینه ثبت نام متاخرین آزمون ها نخواهند شد.

به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال اطلاعیه‌های ۱۲ و ۱۸ بهمن ماه ۹۹، متقاضیان‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در کنکور سراسری‌ سال ۱۴۰۰ که در مهلت تعیین شده (۱۲ تا ۲۰ بهمن ماه ۹۹) موفق به دریافت کدسوابق تحصیلی نشده یا به هر دلیل دیگر نتوانسته‌اند نسبت به ثبت‌نام در کنکور اقدام کنند می توانند در مهلت مجدد ثبت نام کنند.

مهلت مجدد برای ثبت‌نام‌ در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ از روز یکشنبه ۱۰ اسفندماه ۹۹ آغاز می شود و این فرصت تا پایان روز چهارشنبه ۱۳ اسفندماه ۹۹ ادامه دارد.

متقاضیان می‌توانند منحصراً از طریق سایت اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org در آزمون ثبت نام کنند.

متقاضیانی که در بازه اعلام شده ۱۰ تا ۱۳ اسفند ۹۹ در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام می کنند مشمول هزینه ثبت نام متاخرین آزمون ها (مصوبه هیات وزیران جلسه ۲۵ آبان ماه ۹۹) و پرداخت هزینه مازاد یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریالی (۱۲۰ هزار تومانی) نخواهند بود.

متقاضیانی که قبلاً در کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کرده اند، درصورت تمایل در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۳ اسفند ۹۹ می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.

کنکور سراسری‌ سال ۱۴۰۰ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور (آموزش از راه دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.

به منظور پیش بینی‌های لازم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و کاهش هر گونه مخاطرات برای متقاضیان آزمون، زمان برگزاری آزمون سراسری به چهار روز افزایش یافت و آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ در روزهای چهارشنبه ۹ تیر، پنجشنبه ۱۰ تیر، جمعه ۱۱ تیر و شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *